Insomnia: Chapter 1

Insomnia: Chapter 1

     Midnight. I lay naked on a huge bed, a hand wrapped around me. His name is John. Or Josh? It’ll be something like that... Slowly exhaling as he falls asleep after the act, which was not as grand as I expected. And I deserved more, especially today.
     My fifth book release for this year. My fourteenth book overall. And finally, the media are also curious about me. My editor sees me as his magic goose, which regularly lays golden eggs just for him. And I? I get to enjoy only the scraps of plucked feathers. At today’s launch of my book, he was smiling so broadly, I was afraid he’d eat me with joy. But then who would pay for his children’s tuition, huh?
     “You’re leaving?” A mumble comes from behind me as I get out of bed and start looking for my dress on the ground.
     “Yes, I’m working in the morning.”
     “You could stay for the night...” And he’s asleep.

Read More

Insomnie: Kapitola 1

Insomnie: Kapitola 1

          Půlnoc. Ležím nahá v obrovské posteli a přes tělo mám přehozenu něčí ruku. Jmenuje se John? Josh? Tak nějak. Pomalu odfukuje po výkonu, který rozhodně nebyl tak skvělý, jak jsem očekávala. A jak bych si zrovna dnes zasloužila.
          Pátá vydaná kniha za letošní rok a čtrnáctá v pořadí. Konečně se o mě začala zajímat média. Vydavatel ve mně vidí pohádkovou slepici, co mu pravidelně snáší zlatá vejce, zatímco já si užívám akorát tak zbytky oškubaného peří. Na mém dnešním křtu se usmíval tak zeširoka, až jsem se bála, jestli mě radostí nesežere. Jenže z čeho by pak dětem financoval školy, hm?
          „Už jdeš?” zamumlá, když se zvednu z postele a začnu hledat svoje svršky po podlaze.
          „Jo, ráno mám práci.”
          „Mohla jsi klidně zůstat přes noc…” A už zase spí.
          Obleču si spodní prádlo a šaty, do ruky vezmu punčochy a vytratím se z prostorné ložnice...

Read More

Hypersomnia: Kapitola 1

Hypersomnia: Kapitola 1

     Sedím v kaviarni, predo mnou studený drink. Mojito – samozrejme, nealkoholické. Nie preto, lebo je pár minút pred obedom, ale preto, lebo alkohol by vyšiel nazmar. Slamkou drvím cukor usadený na dne a miešam ľad plávajúci na povrchu. Konečne niečo, v čom pláva ľad. Žiadne čaje, žiadne bezkofeínové kávy. V tejto tridsaťstupňovej horúčave je akékoľvek schladenie vítané.
     „Ešte niečo?“ spýta sa ma čašníčka.
     „Nie, ďakujem.“
     „Nechcete noviny?“ ukáže za chôdze na kôpku novín na bare.
     „Nie,“ pokrútim hlavou a odvrátim zrak.
     Prstami prechádzam po orosenom pohári, pod stolom šúcham nohami v žabkách – ó, áno, žabky. Žiadne gumáky, žiadne topánky. Nie, toto nie je Londýn. Toto je L. A., baby!....

Read More

Insomnia: Kapitola 1

Insomnia: Kapitola 1

     Polnoc. Ležím nahá v obrovskej posteli, cezo mňa je prehodená ruka. Volá sa John? Josh? Bude to niečo také... Pomaly odfukuje po výkone, ktorý nebol tak skvelý, ako som očakávala. A ako som si práve dnes zaslúžila.
     Piata vydaná kniha za tento rok. Štrnásta v poradí. A konečne sa o mňa začali zaujímať aj médiá. Vydavateľ vo mne vidí zlatú hus, ktorá mu pravidelne znáša zlaté vajcia, zatiaľ čo sama si užívam akurát tak zvyšky ošklbaného peria. Na dnešnom krste mojej knihy sa tak doširoka usmieval, až som sa bála, že ma od radosti zje. Lenže z čoho by potom deťom platil školu, ha?
    "Odchádzaš?" zamrmle, keď sa postavím z postele a začnem hľadať po zemi šaty.
    "Áno, ráno mám prácu."
    "Mohla si zostať na noc..." a už zase spí.
    Oblečiem si spodnú bielizeň a šaty, do ruky chytím ...

Read More