Mala to byť obyčajná svadba. Kvety, torta, oslava lásky a insomnici, ktorí po udalosti ach v Los Angeles hľadali aspoň trochu zábavy. Všetko zmenilo jediné dievča, ktoré túžilo po slobode.

Po stáročia sme sa schovávali pred ľudstvom. Žili sme v tieni a v utajení a ožívali v čase, keď ostatní spali. Stretávali sme sa v úzkych kruhoch a dúfali, že sa o nás nikto nedozvie.

Naše tajomstvo však bolo odhalené. Svet už nikdy nebude ako predtým. Stal sa z nás terč a hrozba. A my môžeme buď bojovať o svoju záchranu, alebo sa nechať navždy vyhubiť.

V poslednej časti trilógie Insomnia stoja Sara a Barton pred ťažkou skúškou. Keď sa na internet dostane video s dievčaťom, ktoré ľudstvu prezradí existenciu insomnikov, svet sa navždy zmení. Sara s Bartonom sa vo víre chaosu snažia nájsť cestu a zachrániť tých, na ktorých im najväčšmi záleží. Zavedie ich to ďalej, než by sami chceli.

3. časť sci-fi trilógie pre mladých dospelých

PROLÓG

Obe ruky kŕčovito zvieram pred sebou v pevnom stisku. Sýtočervená krv mi tečie po prstoch, zápästiach a predlaktiach. Tekutina po kvapkách dopadá z lakťov na bielu mramorovú podlahu medzi tisíce sklených črepín.

Ustúpim o krok. Sklo sa mi zabodne do bosých nôh. Od bolesti zatnem päste ešte silnejšie a čosi tvrdé sa mi zaryje do dlaní.

V miestnosti sa rozlieha cinkanie hracej skrinky. Baletka stojí na jednej nohe, rukou sa dotýka hlavy. Točí sa okolo svojej osi a tancuje v rytme Labutieho jazera.

Pieseň postupne slabne, a keď doznejú posledné tóny melódie, baletka znehybnie. Nastane ticho.

Povolím zovretie rúk. Z dlaní sa mi vyšmykne teplá zakrvavená krčná chrbtica s kusmi ľudského mäsa a mazľavej chrupavky. So šplechnutím dopadne na zem k zvyšku mŕtveho tela.

Dátum vydania: 10. 12. 2018

Knihu nájdete tu: